THE CLASSIC

Live score

Pos.PlayerStablefordFor 9Bag 9Sidste 6Sidste 3
1Niels J. Lind432221135
2Søren Mouritsen*421923158
3Morten Solgaard*422121149
4Morten Brandstrup*402020149
5Søren J. Morsing381919127
6Thomas Lind*372116103
7Per Leonhard331419137
8Steen Hansen321319137
9Brian Jungså32171582
10Ole Pilgaard32191396
11Henrik Lenler291217157
12Kenneth Brødløs291316104
13Tommy Kling261115105
14Claus B. Jensen26121495
15Bo Kaa25817112

Program

08:30 Morgenbuffet

09:15 Opvarmning

10:00 Tee time

Efterfølgende præmieoverrækkelse og tak for idag

ÅrPlayer
2010Thomas Ravnholm
2011Bo Kaa
2012Christian Poulsen
2013Niels Jørgen Lind
2014Henrik H. Pedersen
2015Claus Blem Jensen
2016Brian Jungså
2017Henrik H. Pedersen
2018Niels J. Lind
2019Henrik Lenler
2020Henrik H. Pedersen
2021Henrik H. Pedersen

Én kommentar indtil videre

Claus Blem JensenUdgivet i10:25 pm - maj 30, 2018

Min advokat er allerede ved at udarbejde en protest i tre eksemplarer og en indsigelse, som vil blive forelagt senest ved 1. tee på lørdag!
Hvorfor? spørger du?
Ganske enkelt, vi er 15 tilmeldte hvilket står både i kolonnen ‘kommende events’ samt i oversigten over The Classic…
Og hvad er så problemet? spørger du…
Ganske enkelt at Der Meister har fundet plads i startfeltet i bold tre…! Uden at stå på de officielle tilmeldingslister!!!!
Jeg mener, hvordan fanden skal man kunne forberede sig ordentligt, når man ikke ved hvem der er med i puljen?? Kommer Spieth også??
Vi ses lørdag gutter! 🙂

Du skal være logget ind for at skrive en kommentar.